Тлянче-Тамакская сельская библиотека - филиал № 32

"Минем тормыш китабым"

14 октября состоялась онлайн-встреча с писателем Рубисом Зариповым. Заслуженный работник культуры Республики Татарстан, поэт, музыкант, автор более 40 книг поделился своими воспоминаниями о стремлении повысить статус татарского народа. Библиотекари задавали интересные вопросы, а художественный руководитель СДК Лейсан Галиева спела одну из песен Р. Зарипова.
14 октябрьдә язучы Рубис Зарипов белән онлайн-очрашу узды. Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре, шагыйрь, музыкант, 40тан артык китап авторы Рубис ага татар халкының статусын күтәрү теләге белән яшәгән хатирәләре белән уртаклашты. Китапханәчеләр кызыклы сораулар бирделәр, ә мәдәният йортының сәнгать җитәкчесе Ләйсән Галиева Р.Зарипов җырларының берсен башкарды.