"Бергә укыйбыз"

Китапханә акциясе "Бергщ укыйбыз"

Место проведения: Калмашская сельская библиотека - филиал № 9

"Наркотикларга-юк"

Место проведения: Нижнесуыксинская сельская библиотека - филиал № 16

Урок мужества и памяти «Бессмертная пехота небесного полка» посвященный подвигу десантников 6-й парашютно-десантной роты

Место проведения: Шешминская сельская библиотека - филиал № 26

"Фольклор җыелышлары"

"Ветеран"клубында очрашу

Место проведения: Шильнебашская сельская библиотека - филиал № 10

Ягез әле, егетләр!

Ватанны саклау - ир-егетләребезнең буыннан-буынга күчкән изге бурычы. Хәрби хезмәттәге кешеләр олы ихтирамга лаек. Алар илебезнең чикләрен, безнең тыныч тормышыбызны уяу саклыйлар. Ватанны саклаучылар көне уңаеннан китапханәдә квест-уен оештырыла. Уенда катнашучылар төрле станцияләрдә тукталып җитезлеккә, иҗади фикер йөртүгә кызыклы һәм мавыктыргыч биремнәр үтәячәкләр.

Место проведения: Яна-Булякская сельская библиотека - филиал № 27

Эбру

Суда рәсем ясау.

Место проведения: Бурдинская сельская библиотека - филиал № 8

«Нәсел язмышында – милләт тарихы» (16+)

12нче номерлы милли модель китапханәдә шәҗәрәләрне өйрәнү һәм төзү белән шөгыльләнүче журналист Дамир Шәйхетдинов белән очрашу булачак.

Место проведения: Городская библиотека - филиал № 12

«Ягез әле, кызлар! Ягез әле, егетләр!» (16+)

12нче милли модель китапханә яшьләр өчен «Ягез әле, кызлар! Ягез әле, егетләр!» исемле квест үткәрәчәк.

Место проведения: Городская библиотека - филиал № 12

Патриотический час «Мы от Родины вдали свой долг нелегкий исполняли» посвященная выводу Советских войск из Афганистана.

Место проведения: Шешминская сельская библиотека - филиал № 26

Уточните направление события