Тимяшевская сельская бибилиотека №39

«Давайте люди, никогда об этом не забудем!»

«Давайте люди, никогда об этом не забудем!» Под таким девизом  провели 8 мая праздничный митинг в селе Тимяшево, посвященный 73-й годовщине Великой Победы над Германией.

Стало     ежегодной традицией в этот день по главной улице села шествие   «Бессмертного полка» и проведение акций «Голубой платочек»; «Георгиевская лента»; «Открытка-ветерану!»

Со словами приветствия выступили глава поселения – Сираев Р.М., ветеран Великой Отечественной войны – Новиков М.А. В ходе мероприятия всех павших односельчан вспомнили поименно, затем   возложили гирлянду Славы и  венки. Почтили память  погибших минутой молчания.

Сценарий митинга подготовили и провели: библиотекарь филиала №32 – Сираева Р.З. и зав. филиалом №39 - Абдуллина З.З.

8 май конне Тимәш авылында тантаналы Митинг узды.

Иң алдан сугышта ятып калган авылдашларыбыз рухына Хәлил хәзрәт дога укыды.  Авыл халкын, сугыш ветераннарын, тыл хезмәтчәннәрен  бөек Җиңүнең 73 еллыгы белән авыл җирлеге башлыгы Сираев Р.М.,  сугыш ветераны Новиков М.А. тәбрикләделәр.

Тимәш авылыннан сугышка 200 кеше киткән, 99-туган җирләренә кире әйләнеп кайта алмаган. Аларнын һәрберсен исемнәре белән атап бер минутлык тынлык игълан ителде.

Бу конне “Үлемсез полк”, “Зәңгәр яулык”, “ Ветеранга – открытка”,  “Георгий лентасы” акцияләре узды.

Митингта Тимәш авылындагы барлык  оешма хезмәткәрләре, мәктәп коллективы, авыл халкы катнашты. Митингны китапханә хезмәткәрләре Абдуллина З.З. һәм Сираева Р.Җ. алып бардылар.